Obec

Radslavice

Okres Vyškov

Hlášení 29. 4. 2024

  1. Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 2. května 2024 bude probíhat čištění hlavní komunikace od fotbalového hřiště po točnu v Radslavičkách. Prosíme občany, aby neparkovali svá auta na komunikaci.
  2. Obec Radslavice vás srdečně zve na stavění máje, které se bude konat v úterý 30. 4. 2024 od 18:30 hod. na fotbalovém hřišti. Občerstvení zajištěno.
  3. Vodovody a kanalizace Vyškov, a.s. oznamují, že ve čtvrtek 2. května 2024 od 7:30 hod. do 13 hod. bude probíhat odkalování vodovodu.
  4. Oznamujeme občanům, kteří se přihlásili na obecní zájezd do Velkých Losin, že odjezd autobusu bude v sobotu 4. května 2024 v 7 hod. ze zastávky v Radslavičkách a v 7:05 hod. ze zastávky v Radslavicích. Do termálních lázní si vezměte plavky, ručník, župan a gumové pantofle. Součástí lázní je i samoobslužná restaurace. Upozorňujeme, že stříbro v termální sirné vodě černá.
  5. Fotbalisté Rapidu zvou všechny své příznivce na mistrovský zápas Radslavice – FKD B, který se odehraje v neděli 5. května 2024 v 17 hod. na fotbalovém hřišti. Občerstvení zajištěno.
  6. Zastupitelstvo obce Radslavice oznamuje občanům, že dříve poskytovaný dotační program na pořizování bio popelnic od fi. Respono do domácností již není dostupný. V současné době obec nemůže nadále poskytovat bio popelnice zdarma, neboť již tento program nezískává finanční podporu a všechny dříve nakoupené zásoby již byly vyčerpány, a proto pořízení dalších popelnic je zpoplatněno.
    Občan si v případě zájmu pořídí popelnici na bio na vlastní náklady. Nádobu lze zakoupit u fi. Respono nebo jinde, ale musí mít parametry nádoby na bioodpad (hnědá popelnice, mřížka uvnitř a odvětrávací otvory po stranách). Jakmile si občan popelnici pořídí, musí ji nahlásit na obecním úřadě, aby byla nahlášena fi. Respono a následně vyvezena.

Zpoplatnění vývozu bio popelnic bude ve stejném režimu jako doposud.

a. Každá nemovitost má nárok na vývoz 1 nádoby o velikosti 140 l bioodpadu zdarma.
b. Za každou další bio popelnici o velikosti 140 l zaplatí občan za vývoz 800,- Kč za rok.
c. Za každou další bio popelnici o velikosti 240 l zaplatí občan za vývoz 1 600,- Kč za rok.
d. Pokud občan bude chtít místo 140 l bio popelnice, jejíž vývoz má nyní zdarma, větší 240 l bio popelnici, zaplatí 800,- Kč za rok.

Jakmile si občan popelnici pořídí, musí ji nahlásit na obecním úřadě, aby byla nahlášena fi. Respono a následně vyvezena.