Obec

Radslavice

Okres Vyškov

O obci

Radslavice (též: Velké Raclavice, Hrubé Raclavice) patří územně do okresu Vyškov a náleží pod Jihomoravský kraj. Obec Radslavice se rozkládá asi šest kilometrů severně od Vyškova u silnice z Dědic do Pustiměře v nadmořské výšce 345 m n. m.. Obec se nachází  na mírném svahu položeném na úpatí Drahanské vrchoviny. S obcí Radslavičky byly Radslavice spojeny roku  1950. 

Základní informace

 
Kraj:   Jihomoravský 
Okres:   Vyškov
Správní obvod:   Vyškov
GPS souřadnice:   49.322914N, 17.003826E
Nadmořská výška:   330 m n. m.
První pís. zmínka:   rok 1381 
Katastrální výměra:  434 ha
Počet obyvatel:  445
PSČ:  683 21
Adresa URL:  www.obecradslavice.com

Občanská vybavenost

Naše obec je neprůjezdná, na severu a západě obklopená lesy sousedícího vojenského újezdu Březina, na severovýchodě sousedí s katastrem Zelená Hora, na východě s katastrálním územím Pustiměře a na jihu s katastrem Vyškova V obci jsou vybudovány veškeré inženýrské sítě tj. vodovod, plyn, elektrická síť, kabelový rozvod telefonní sítě s přípojkou do každého domu. Od roku 2006 je obec připojena na ČOV v Pustiměři.  V obci se nachází  Hostinec „U Karla“.  Menší děti mají v obci k dispozici   mateřskou školku. Základní školu navštěvují místní děti v sousední Pustiměři a některé ve Vyškově. 

Pro využití volného času je v obci nově zrekonstruované sportovní hřiště v Radslavičkách, odpočinková zóna s herními prvky pro děti u fotbalového hřiště a také obecní knihovna. 

V obci se nachází také kulturní dům , jehož užitná plocha je 320 m2 s kapacitou 150 míst . Pořádají se zde plesy, zábavy, dětský karneval, představení pozvaných divadelních či pěveckých souborů a také veřejná zasedání obecního zastupitelstva. Dále mohou tento kulturní dům využívat občané i k soukromým rodinným oslavám. V neposlední řadě kulturní dům v zimním období využívají „mladí hasiči“ v rámci zimní sportovní přípravy na další sezónu hasičských závodů.