Obec

Radslavice

Okres Vyškov

TJ Radslavice

TJ sokol

Významní funkcionáři a hráči oddílu.

Pod názvem“ Tělovýchovná jednota Sokol Radslavice“ byla prováděna činnost dvou odborů až do r. 1990 – odbor ASPV a oddíl kopané. Od r. 1990 se oddělil Sokol od TJ, název byl ponechám pouze „ Tělovýchovná jednota Radslavice“. Výbor TJ je jeden pro oba obory.
 

 

Do roku 1980 byl dlouhá léta předseda: Rostislav Ševčík
Jednatel: Zdeněk Jelínek
Hospodářka: Věra Marková
Revizní: Jan Dofek
Metodik: Josef Hrabina
Členové: Marie Dofková
Marie Jelínková
Luboš Lamkaš
 

 

Od roku 1980 – Předseda : Marie Jelínková
Jednatel: Zdeněk Jelínek ml.
Hospodářka: Věra Marková
Členové.: Josef Hrabina
Lubomír Lamkaš
Marie Lamkašová
Rostislav Ševčík
 

 

Od roku 2003 – Předseda:Ing. Milan Pazdera
Jednatel: Zdeněk Jelínek
Hospodářka: Věra Marková
Členové: Jiří Hučík
Petr Ševčík
Blanka Formánková
Igor Formánek

Sezóna 2009-2010 III. třída sk. A

 

Sezóna 2009-2010 III. třída sk. A
Podzimní část zahájili fotbalisté RAPIDU Radslavice velice důležitým vítězstvím na hřišti dalšího aspiranta na postup, mužstva Kučerova 5:2. Toto vítězství nastartovalo vítěznou sériicelého podzimu, kdy jen na hřišti klubu FKD B remizovali fotbalisté RAPIDU 0:0.
 

 

Jarní část soutěže se nesla v obdobném, vítězném duchu, kdy opět TJ Rapid neutrpěl žádnou porážku a v doposud odehraných kolech zaznamenal je dvě remízy , a to opět s mužstvem FKD B na domácím hřišti a překvapivě na hřišti fotbalistů Habrovin.
Tato remíza ale definitivně znamenala ji několik kol před koncem soutěže definitivní postup mužstva RAPIDU do okresního přeboru. Nejvyššího vítězství prozatím dosáhl RAPID na hřišti Ježkovic, kde vyhrál 6:0.
 

 

základní sestavě nastupovali“
Brankáři: Jiří KUČERA a Tonda FIALA,
Obránci: Miloš HUČÍK, Dušan JANOŠKA, Jaroslav KONEČNÝ, Vojtěch SEDLÁK,
Záložníci: Robert LAMKAŠ, Jaroslav KREMLIČKA, Ondřej TOMAN, Jan PYTELA, Jan DONNEBERGER, Ivan MONTAG
Útočníci: Jan POSOLDA, Petr ŠEVČÍK, Jiří HUČÍK
Trenér: Podzim Zdenek JELÍNEK a od jarní sezóny Eda LASOTA
Mezi nejlepší střelce patří: Jan POSOLDA, Robert LAMKAŠ, Petr ŠEVČÍK, Jiří HUČÍK,
 

 

Plány pro příští sezonu: Vzhledem ke kvalitnímu kádru a předpokládanému doplnění kvalitních 2-3 hráčů, zkušenostem trenéra Lasoty, který má ligové i reprezentační hráčské zkušenosti, předpokládáme bezproblémové umístění v horní polovině tabulky OP. Úkolem všech hráčů i funkcionářů je samozřejmost při přípravě trávníku, občerstvení a příjemného prostředí, tak jako se nám to dařilo doposud.
 
Pochvala:
Hráči – raritou Raslavic je, že většina hráčů je místních nebo pocházejících z obce. Kádr je složen jak ze zkušených tahounů Petra Ševčíka, Jiřího Hučíka, Roberta Lamkaše, tak z kvalitních mladíků Honzy Posoldy, Jaroslava Konečného, Vojtu Sedláka.
Sponzoři – zde je potřeba opět vyzvihnout osobu Jiřího Hučíka, který nejen jako kapitán dokázal stmelit tak kvalitní kádr, ale z větší míry zabezpečuje zajištění finančního chodu klubu a údržbu trávníku. Poděkování patří OÚ Radslavice a jeho starostovi Josefu Školařovi, který každoročně přispívá na provozní náklady klubu a dalším sponzorům a všem, kteří se jakoukoliv měrou podíleli na zkvalitnění a rozvoji sportovního areálu.

Napsali o nás ve Vyškovských novinách

 

Napsali o nás ve Vyškovských novinách
„Radslavice se okresního přeboru vůbec nebojí“ (23. 7. 2010) Od podzimní části fotbalových soutěží budou hrát okresní přebor.
Poprvé ve své historii. A ta právě letos čítá čtyřicet pět let. Hráčům, funkcionářům a fanouškům Rapidu Radslavice se postupový bonbónek na narozeninovém dortu samozřejmě velmi zamlouvá. V obci je postup považován za historický mezník. Klub dosud skromně působil v nejnižší soutěži, případně o jednu vyšší. To, co nám o nich napsal velký vyškovský sportovní fanda a odborník Stanislav Kapounek, je velká pravda a nejlépe to vystihuje současné radslavické fotbalové nadšení. „Pamatuji si, že jsem o nich psal před pětadvaceti roky a byl zázrak, když ve čtvrté třídě s někým remizovali, natož když slavili vítězství. Je to tam nyní moc dobré, na zápasech se tam schází skoro celá
dědina a fotbalem se tam doslova žije,“ vystihl dnes už sportovní pamětník.
Cesta výš začala velice důležitým vítězstvím na hřišti dalšího aspiranta na postup, Kučerova, 5:2. To nastartovalo vítěznou sérii celého podzimu, „pokaženou“ jedinou remízou na hřišti v Drnovicích s béčkem obnoveného klubu FKD. Jarní částí soutěže Rapid prosvištěl podobně, byť v posledním kole prohrál doma s Kučerovem. Předtím ztratil jen dvěma remízami, opět s FKD B a překvapivě i v Habrovanech. Tam ale remíza znamenala definitivní potvrzení postupu dlouho před koncem. Sen několika fotbalových generací naplnili brankáři Jiří Kučera a Antonín Fiala, obránci Miloš Hučík, Dušan Janoška, Jaroslav Konečný, Vojtěch Sedlák, záložníci Robert Lamkaš, Jaroslav Kremlička, Ondřej Toman, Jan Pytela, Jan Donneberger, Ivan Montag a útočníci Jan Posolda, Petr Ševčík a Jiří Hučík. Postupovým kormidlem na podzim točil trenér Zdeněk Jelínek a na jaře internacionál Edvard Lasota.
„Předností Radslavic je, že většina hráčů je místních nebo pocházejících z obce. Kádr je složen jak ze zkušených tahounů Petra Ševčíka, Jiřího Hučíka, Roberta Lamkaše, tak z kvalitních mladíků Honzy Posoldy, Jaroslava Konečného či Vojty Sedláka. Z účinkování v okresním přeboru proto obavy nemáme. Kádr je dostatečně kvalitní už teď, takže předpokládáme doplnění jen o dva nebo tři hráče.
Hodně si slibujeme od zkušenosti Edy Lasoty a myslíme si, že máme na bezproblémové umístění v horní polovině tabulky,“ naznačil plány pro vyšší soutěž předseda klubu Milan Pazdera.
 
Okresní přebor bude Radslavickým určitě slušet. K dispozici mají pěkný sportovní areálek s kvalitním trávníkem a to všechno si vybudovali převážně sami. „Ale v každém případě musíme poděkovat za podporu místnímu obecnímu úřadu a osobně i starostovi Josefu Školařovi. Vyzdvihnout je potřeba i Jiřího Hučíka, který nejen jako kapitán dokázal stmelit mužstvo, ale z větší míry zabezpečuje zajištění finančního chodu klubu a údržbu trávníku,“ dodal Pazdera.
 
„Radslavické Radování“
Poslední červnová sobota byla ve Radslavicích ve znamení oslav postupu zdejších fotbalistů Rapidu do okresního přeboru Vyškovska.Byla to taková lidová slavnost nejen spokojených hráčů s dosaženým úspěchem, ale všech, kteří se o tento „zázrak“ zasloužili.Trvalo to totiž plných 45 let,než se radslavickým podařilo zařadit do nejvyšší okresní soutěže. Hlavní iniciátor založení klubu Rosťa Ševčík se již 3 roky dívá z fotbalového nebe na své dlouholeté
kamarády,že konečně dokázali zúročit všechnu tu práci a jeho nadšení i potřebný výsledek. Víc jak 3O let hráli v Radslavicích IV.třídu a když s některým se svých soupeřů remizovali, byla to velká sláva. V tabulce byli v naprosté většině na samém konci. Teprve poslední roky se všechno začalo měnit k lepšímu, rozšířilo se hřiště, přibylo potřebné zázemí pro hráče i diváky. Kromě samotných hráčů se vrchovatou měrou na postupech do vyšších
soutěží podíleli Milan Pazdera, Jiří Hučík, Zdenek Jelínek, trenér Eda Lasota a řada dalších obětavců. Konečná tabulka letošního ročníku III. A třídy je nejvýmluvnějším dokladem úspěšné sezony Radslavic. V 26 zápasech jen jedinkrát prohráli v posledním zápase jara s Kučerovem, třikrát remizovali.
Dvakrát svým soupeřům v zápase dali po 6 gólech. Celkem nastříleli 92 branek a jen 2O krát skončil míč za jejich brankovou čárou. Takže důvod se radovat opravdu měli a že v celém areálu bylo hodně spokojených diváků, dosvědčují naše fotky. A popřejme radslavickým radost i v premiérovém ročníku okresního přeboru.
Stanislav Kapounek
 
Postup budování hřiště a jeho zázemí

 

V r. 1977 se rozhodlo vedení oddílu kopané postavit si na hřišti kabiny s nutným soc. zařízením a hospodářskou budovou, tehdy samozřejmě v „Akci Z“.
 
Vedení ve složení: Rostislav Ševčík- předseda TJ
Zdeněk Jelínek – jednatel
Jan Dofek –
Luboš Lamkaš –
Josef Posolda – členové a hlavní zedníci
Alois Formánek, Ladislav Konečný
 
Finanční zajištění se podařilo získat od OV ČSTV na materiál. Kabiny byly postaveny v „Akci Z“, tzn. zdarma, všemi členy kopané pod vedením mistrů zednických – Josefa Posoldy, Ladislava Konečného, Luboše Lamkaše a Ladě Peckaře.
Dokončeny byly v roce 1979, hospodářská budova o několik roků později. Na tuto poskytl prostředky předseda MNV Pustiměře p. Judas.
Další velký předěl nastal v roce 2002, kdy po roční pauze se začal hrát v Radslavicích, díky Jiřímu Hučíkovi a partě nadšenců, opět fotbal. Za podpory tehdejšího starosty pana Jana Adamce a fandů začala rekonstrukce kabin a hlavně rekonstrukce travnaté plochy se zavlažováním, která byla dokončena v r. 2005. Obrovskou měrou se na tom, že dodnes patří trávník a areál v Radslavicích k nejhezčím v okrese zasloužil Jiří Hučík, který rekonstrukci řídil a z větší strany i financoval s přispěním a pochopením OÚ Radslavice.

Mimo drobných úprav se podařilo v roce 2009 dokončit projekt zastřešení vstupu do sportovního areálu, který byl financován za podpory stávajícího starosty pana Josefa Školaře z dotací JmKraje a a OÚ. Realizaci stavby provedli fotbalisté a fandové vlastními silami.